CENTRUM PRZETWARZANIA DANYCH

Często nazywane serwerownią to serce infrastruktury informatycznej z najbardziej istotnymi i wrażliwymi jej elementami.

Serwery i macierze

Przeznaczone są do magazynowania i przetwarzania informacji oraz zapewnienia danym bezpiecznego środowiska IT.

Wirtualizacja

Umożliwia uruchomienie na jednej maszynie fizycznej wielu serwerów wirtualnych. Pozwala to na zwiększenie efektywności wykorzystania sprzętu.

Usługi w chmurze

Zapewniają bezpieczeństwo danych Twojej firmy takich jak faktury, dane klientów, umowy, gdyż Twoje dokumenty przechowywane są poza siedzibą firmy.

Backup danych

Rozwiązanie zapewniające ciągłe wykonywanie kopi zapasowych, umożliwiające cofnięcie zmian, a w przypadku awarii przywrócenie wszystkich danych, które zostały utracone.

Monitoring zasobów

Działanie pozwalające na szybkie wykrycie możliwych awarii z jednoczesnym wskazaniem ich źródeł, a następnie informowanie o tym określonych osób bądź systemów.

Gwarantowane zasilanie

Zasilacze awaryjne i agregaty zapewniają bezpieczne i ciągłe funkcjonowanie środowisk IT ze szczególnym uwzględnieniem infrastruktury serwerowej i sieciowej.

BACKUP DANYCH

Zwiększ bezpieczeństwo swojego przedsiębiorstwa.

Tworzenie kopii

To proces zduplikowania danych w formie przyrostowej, różnicowej lub pełnej. Dzięki nam dobierzesz go dokładnie do potrzeb Twojej firmy.

Przywracanie kopii

W momencie awarii serwera lub komputera możemy odtworzyć całą jego zawartość na nowym sprzęcie nawet bez konieczności jego wcześniejszej konfiguracji.

Backup w chmurze

Poza możliwością wygodnego dostępu do Twoich danych, “chmura” podniesie również bezpieczeństwo poprzez oddalenie geograficzne np. podczas fizycznego uszkodzenia Data Center.

Transport nośników

Usługa ta pozwala na bezpieczne i szybkie przekazanie nośników pomiędzy oddalonymi od siebie oddziałami. Zapewniamy również na terenia Gdańska bezpieczne miejsce do składowania nośników.

Monitorowanie

Umożliwia uniknięcie problemów w Twojej infrastrukturze zanim jeszcze wystąpi bezpośrednie zagrożenie dla Twoich danych lub płynności Twoich usług.

Wersjonowanie

Jak sama nazwa wskazuje wersjonowanie polega na przechowywaniu różnych wersji tego samego pliku z możliwością ich późniejszego odzyskania. Funkcjonalność ta jest szczególnie przydatna przy niepożądanych zmianach w zasobach.

Monitoring zasobów

To automatyczna i stała kontrola nad Twoimi serwerami, stacjami roboczymi, infrastrukturą sieciową czy urządzeniami peryferyjnymi, która pozwala dostrzec zbliżające się zagrożenia. Odpowiednio skonfigurowane, pomagają również zdiagnozować problem i zwiększyć bezpieczeństwo całego systemu informatycznego.

Monitoring zasobów dzielimy na:

Zabezpiecz swoje centrum danych przed zanikiem napięcia!

Dostarczamy i instalujemy zasilacze UPS, agregaty prądotwórcze oraz realizujemy kompleksowe instalacje z samoczynnym systemem przełączania.